Şehrinde keyif alarak yaşadığın günleri paylaşarak para kazan.


Kendi şehrin için plan tasarlayarak ne kadar kazanabileceğini öğren
HEMEN BAŞLA

Seyahat tasarımcılığı nedir?

Şehrini, sevdiklerini, deneyimlerini gezginlerin de tecrübe etmesini istediğin ayrıntılarla paylaş. Gününü tüm inceliği ile şehrinin konuklarına aktarmak için, kendi gözünden, fark yaratan detaylarla neyi sevdiğini anlat!

Seyahat tasarımcısı olarak yeni kapılar açabilirsin

Şehri yaşayan sensin. Gezginler de senin gibi yaşamak için tavsiyelerini bekliyor.

Seyahat tasarımcılarımız sanat tarihi hocalarından bilgisayar mühendislerine, DJ’lerden şeflere kadar sokakta her gün gördüğün, gezmeyi, yemeyi, yaşamayı bilen kişilerden oluşuyor. Mutlaka uzmanlık alanı seyahat olan bir meslek sahibi olman gerekmez, şehrine turist olarak gelen arkadaşlarına plan yapan, telefonu bu konuda hep çalan biriysen ya da paylaşmaktan keyif alacağın günler varsa heyecanla seni bekliyoruz!

Şehir senin, nasıl yaşanır en iyi sen biliyorsun. Seyahat tasarımcısı olarak kendi şehrini nasıl yaşadığını, en keyifli günlerini anlatmanı istiyoruz. Böylece şehri ziyarete gelen herkes senin aldığın gibi keyif alabilsin, özgün günler geçirebilsin.

Şehrini yaşayış şeklini paylaş

Gezginler, herhangi bir şehir rehber kitapçığında bulacakları klişe noktalar ve mekanlardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor, herhangi bir yerde kolayca bulamayacakları deneyimlerle şehri yaşamak istiyorlar. Otantik yaşam tarzını, sein şehrinde, senin yaşam tarzını deneyimlemek istiyorlar. Sıradan bir geziyi senelerce hafızalarda kalan bir tatile çeviren de bu deneyimler.

Sevdiğin şeyleri yaparak para kazan

İnsanların sokak sanatını veya yeni lezzetleri keşfetmesini sağla, yaşam tarzını kazanca çevir! Tanıdığın insanlar, gittiğin yerler, tercih ettiğin restoranlar, yerel gelenekler, turistlerin her zaman geçtiği, yol üzerinde olmayan o arka sokakta en muhteşem yemekleri yapan mezeci hakkında hikayeler anlat. Çalışıyormuş gibi hissetmeden, gezginleri sevdiğin aktivitelere yönlendirerek para kazan.

Şehrine 100.000 ağaç dikmemize yardım et

Sadece turistlerin otantik bir deneyim yaşamasına katkı sağlamaktan fazlasını yap. Aynı zamanda şehrinin nefes almasına yardım et. Gezginlerin tercih ettiği her plan için şehrinin merkezine bir ağaç dikilecek. HeyTripster’ı açtığımız her şehir için hedefimiz 100.000 ağaç!

Şehri yaşamaktan keyif alan insanlardan oluşan topluluğa sen de katıl.

Seyahat tasarımcılarımız sanat tarihi hocalarından bilgisayar mühendislerine, DJ’lerden şeflere kadar sokakta her gün gördüğün, gezmeyi, yemeyi, yaşamayı bilen kişilerden oluşuyor. Mutlaka havalı bir meslek sahibi olman gerekmez, paylaşmaktan keyif alacağın günler varsa seni de bekliyoruz.

ELEN GÜNDÜZ

İstanbul her gün beni şaşırtan yaşayan bir şehir. Ben de bu şehrin en sıkı takipçilerindenim. En güncel bilgilerimi gezginlere aktararak şehrimi ağaçlandırıyorum. Ayrıca yapmayı sevdiğim şey şimdi ek işim oldu!

SERRA CENGİZ

Zaten gittiğim ve sevdiğim mekanları kullanıp, benden başkasında olmayan ipuçlarını da katarak İstanbul’u tanıtmak huzurlu hissetmemi sağlıyor. Benim vasıtamla ağaç dikildiğini bilmek de beni gururlandırıyor.

Süreç nasıl ilerliyor?

Seyahat tasarımcısı olmak aşağıdaki 3 adımdan oluşuyor.

1. Başvur

Gezginlerin günlerini en iyi şekilde geçirmeleri birinci önceliğimiz. Başvurunu yaptıktan sonra içerikler ve maillerle en iyi planı sana anlatıp, kalite standartlarımızı açıklıyoruz. Hem ekibimizin hem de gezginlerin seni daha iyi tanıması için bir başvuru formu doldurmanı istiyoruz.

2. Gününü tasarla

Yönlendirileceğin platform üzerinden favori tecrübelerini, en sevdiğin günleri oluşturmaya başlayabilirsin. En iyi planı ortaya çıkartabilmen için sürecin her adımında sana destek olarak geri bildirimlerde bulunacağız.

3. Destek ver

Planını satın alan gezginlere mesajlaşma uygulamasından destek vermeni, planın hakkındaki tüm sorularını yanıtlayarak en iyi günü geçirmelerini sağlamanı bekliyoruz. Planını belli aralıklarla güncellemek de buna dahil.

AVRUPA senin için dev potansiyele sahip

0
7
MİLYAR

Son 10 yılda Avrasya ülkelerine gelen turist sayısı

0
700
MİLYON

Son 12 ayda Avrasya ülkelerini ziyaret eden tekil kişi.

0
13
MİLYON

Önümüzdeki hafta ve her hafta Avrasya ülkelerine yeni gelecek kişi sayısı

En çok turist alan 10 Avrupa şehri

Londra (19.842.800)
Paris (15.834.200)
İstanbul (10.730.300)
Roma (9.531.600)
Antalya (9.482.400)
Prag (8.806.700)
Amsterdam (7.848.000)
Barselona (6.530.100)
Milan (6.347.900)
Viyana (6.067.100)

En çok ziyaret edilen Avrasya ülkeleri

Ne zaman ihtiyacın olursa yanındayız

Seyahat tasarımcılığı hakkında bilmek isteğin her şeyi paylaşıyor, anlatıyoruz.

Seyahatini tasarlarken kime hitap ediyorsun, bunu en iyi nasıl anlatırsın? Daha çok gezgine ulaşman için gereken püf noktalar hakkında destek veriyoruz. Bunu yaparken de tüm bilgilerini ve planlarını koruyor, kimseyle paylaşmıyoruz. En kaliteli ve keyifli günlerini rahatlıkla paylaşman için gereken tüm özeni gösteriyoruz.

  • Tüm seyahat tasarımcıları ile gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz.
  • Gezginler ile hassas verilerinin hiçbirini paylaşmıyoruz.
  • Planını alan gezginler ile bizim gözetimimizde mesajlaşmanı sağlıyoruz.
  • Her ihtiyacında ulaşabileceğin destek ekibimiz ile yanındayız.

Arkadaşını davet et

Seyahat tasarımcısı olacak doğru kişiyi tanıyorsan
ayda €250 kazanmasını sağlayabilirsin.
Onlara HeyTripster’dan bahset!

Arkadaşını Davet Et

Sıkça Sorulan Sorular

Ne yapmam gerek?

Eğer yaşadığın yere olan sevgini paylaşmak istiyorsan, seyahat tasarımcıları topluluğumuza katıl. Kayıt olmak basit ve ücretsiz. Onaylandıktan sonra, en iyi bildiğin yere otantik bir yolculuk yapmak isteyen gezginler için tam günlük planlar yapmanı isteyeceğiz. Gezginlerimiz, yaşadığın şehri mükemmel bir güne dönüştürecek olan ayrıntıları ve ziyaret edilecek eşsiz yerleri bilmek istiyor. Günlerini nasıl en iyi şekilde geçirebileceklerini herkesten daha iyi sen biliyorsun!

Bu planları oluştururken herhangi bir yardım alabilir miyim?

Kesinlikle! Bilgisayar erbabı olman şart değil. Bizim ilgilendiğimiz şey, uzman olduğun lokal bilgilerin. Takıldığın bir yer olursa destek ekibimiz bir plan oluşturmana yardımcı olmak için her zaman hazır. Gönderilen her plan, seyahat tasarımcısına verilen geri bildirimlerle değerlendirilir, bu nedenle ne kadar fazla plan gönderirsen, zamanla o kadar iyi olursun ve daha fazla para kazanırsın.

Ne kadar kazanacağım / kazanabilirim?

Kazancının bir üst sınırı yok. Bir satıştan elde edeceğin gelir, gezginlerin verdikleri puanları da temel alarak, potansiyel olarak %35’e kadar çıkabilir.

Daha fazla kazanmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Kesinlikle var! Seyahat tasarımlarını güncel tuttuğundan emin ol. Yerel yemekler sunan yeni bir restoran açılırsa, planına ekleyebilirsin. Aynı durum, yeni turistik yerler, yerel müzeler ya da sanat galerileri için de geçerli. İnsanların görmek veya yapmak isteyecekleri bir şeyse, planına eklenebilir. Ayrıca, gezginlerinle iyi bir ilişki kurarak, aranı iyi tutarak da derecelendirmelerini yüksek tutabilirsin. Büyük Şampiyonlar Ligi maçı ya da konser gibi bir defalık bir etkinlik varsa, plana dahil et. Mutlu gezginler, yüksek puanlar ve daha fazla kazanç demektir. Ve unutma, her yıl şehrine milyonlarca gezgin geliyor! 😉

Bir çok plan tasarlayabilir miyim?

İstediğin kadar plan tasarlayabilirsin ancak hepsinin mükemmel olması gerek. Satın aldıkları planların, günlerini unutulmaz kılacaklarına dair gezginlere sözümüz var. Bu nedenle düşük puanlamalar, planını gözden geçirme nedeniyle askıya almamıza neden olabilir. Ama farklı gezginler farklı şeyler isterler, bu yüzden şehrinde birden fazla harika gün tasarlayabilirsin!

Para kazanmanın yanı sıra, seyahat tasarımcısı olmanın amacı nedir?

Her yıl milyonlarca insan, dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor, bunun birçok iyi yanı var ancak kötü tarafları da mevcut. Bunların başında kirlilik geliyor. Bu konuya önem veriyoruz, bu yüzden satın alınmış her plan için şehrin merkezine bir ağaç dikiyoruz. Daha fazla satın alınan plan, daha fazla ağaç demek. Amacımız 2 yılda 100.000 ağaç dikmek. Bunu başarmak için yardımına ihtiyacımız var. Büyüdükçe, etik turizm ve eşitsizlik gibi diğer sorunları da ele alacağız.

Para kazanmaya hemen başlamak ister misin?