Tasarladığın rotayla, gezginler senin ayak izlerini takip ederek şehrini keşfedecek.


Seyahat planını tasarlamaya başlamak için Designers Hub’a kayıt ol!
GİRİŞ YAP / KAYIT OL

Giriş yalnızca bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir.

HeyTripster plan formatı nedir?

ÖRNEK BİR PLANA GÖZ AT
Yeni Sekmede Açılır.
 • Günün farklı zaman dilimlerine uygun uzunlukta rotalar (Gün içi planları en az 8 / Akşam planları en az 6 saat)
 • Zengin etkinlik çeşidi (en az 5 ana etkinlik 1 alternatif etkinlik ve 5 bonus etkinlik)
 • Planı oluşturan etkinliklerdeki anahtar özelliklerin vurgulanması (satın al, yap, tat, gör, oku, dinle...)
 • Detaylı temel bilgiler (hijyen kuralları, ulaşım, rezervasyon bilgisi, bahşiş bilgisi, dresscode)
 • Lokal deneyimler, hikayeler, tarifler ve mutlaka bilinmesi gereken tüm detaylar.

Tasarladığın seyahat planını bir ürün haline getir!

Seyahat tasarımcısı kimdir?

 • Yazı, fotoğraf veya video gibi içerikler üretmeyi seven,
 • Seyahatini planlamayı önemseyen,
 • Seyahat ederken ince ayrıntılarda anlam bulan,
 • Seyahat deneyimini başkalarıyla paylaşmayı seven,
 • Seyahatini yaparken çevreye duyarlı olmaya dikkat edenler.

Sizleri seyahat tasarımcıları topluluğumuza bekliyoruz. Profesyonel destek ve planlara özel geri bildirim sistemimiz ile içerik üretmenizi kolaylaştırıyoruz.
Sorularınız mı var? Sıkça sorulan soruları okumak için burayı tıklayın.

Şehrini yaşayış şeklini paylaş

Gezginler, herhangi bir şehir rehber kitapçığında bulacakları klişe noktalar ve mekanlardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor, herhangi bir yerde kolayca bulamayacakları deneyimlerle şehri yaşamak istiyorlar. Otantik yaşam tarzını, sein şehrinde, senin yaşam tarzını deneyimlemek istiyorlar. Sıradan bir geziyi senelerce hafızalarda kalan bir tatile çeviren de bu deneyimler.

Sevdiğin şeyleri yaparak para kazan

İnsanların sokak sanatını veya yeni lezzetleri keşfetmesini sağla, yaşam tarzını kazanca çevir! Tanıdığın insanlar, gittiğin yerler, tercih ettiğin restoranlar, yerel gelenekler, turistlerin her zaman geçtiği, yol üzerinde olmayan o arka sokakta en muhteşem yemekleri yapan mezeci hakkında hikayeler anlat. Çalışıyormuş gibi hissetmeden, gezginleri sevdiğin aktivitelere yönlendirerek para kazan.

Şehrine 100.000 ağaç dikmemize yardım et

Sadece turistlerin otantik bir deneyim yaşamasına katkı sağlamaktan fazlasını yap. Aynı zamanda şehrinin nefes almasına yardım et. Gezginlerin tercih ettiği her plan için şehrinin merkezine bir ağaç dikilecek. HeyTripster’ı açtığımız her şehir için hedefimiz 100.000 ağaç!

Şehri yaşamaktan keyif alan insanlardan oluşan topluluğa sen de katıl.

Seyahat tasarımcılarımız sanat tarihi hocalarından bilgisayar mühendislerine, DJ’lerden şeflere kadar sokakta her gün gördüğün, gezmeyi, yemeyi, yaşamayı bilen kişilerden oluşuyor. Mutlaka havalı bir meslek sahibi olman gerekmez, paylaşmaktan keyif alacağın günler varsa seni de bekliyoruz.

Süreç nasıl ilerliyor?

Seyahat tasarımcısı olmak aşağıdaki 3 adımdan oluşuyor.

1. Kayıt Ol

Designers Hub’a kayıt ol. HeyTripster Seyahat Planı tasarlama eğitimine katıl ve plan hazırlama kılavuzlarını oku.

2. Rotanı Tasarla

HeyTripster plan formatına uygun şekilde rotanı oluştur ve kontrole gönder. Gelen geri bildirimlere uygun şekilde düzenleyip tekrar gönder.

3. Planın Yayında!

Eklediğin etkinlik ve mekanların son durumuna göre her ay planını güncelle.

GİRİŞ YAP / KAYIT OL

Giriş yalnızca bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir.

Ne zaman ihtiyacın olursa yanındayız

Seyahat tasarımcılığı hakkında bilmek isteğin her şeyi paylaşıyor, anlatıyoruz.

Seyahatini tasarlarken kime hitap ediyorsun, bunu en iyi nasıl anlatırsın? Daha çok gezgine ulaşman için gereken püf noktalar hakkında destek veriyoruz. Bunu yaparken de tüm bilgilerini ve planlarını koruyor, kimseyle paylaşmıyoruz. En kaliteli ve keyifli günlerini rahatlıkla paylaşman için gereken tüm özeni gösteriyoruz.

 • Tüm seyahat tasarımcıları ile gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz.
 • Gezginler ile hassas verilerinin hiçbirini paylaşmıyoruz.
 • Planını alan gezginler ile bizim gözetimimizde mesajlaşmanı sağlıyoruz.
 • Her ihtiyacında ulaşabileceğin destek ekibimiz ile yanındayız.

Arkadaşını davet et

Seyahat tasarımcısı olacak doğru kişiyi tanıyorsan
ayda €250 kazanmasını sağlayabilirsin.
Onlara HeyTripster’dan bahset!

Arkadaşını Davet Et

Sıkça Sorulan Sorular

Bu planlar, herhangi bir turistik şehir turunun dijital versiyonu mu?

Hayır. Öncelikle HeyTripster, popüler ve turistik görülecek yerlerin ötesine gidebileceğin bir seyahat tasarlama platformu sunuyor. Böylece çok spesifik bir ilgi, konsept veya tema ile ilgili seyahat planları yaratabilirsin. Mesela okumayı çok seviyorsan şehrin şairleri ve edebiyatıyla ilgili bir güzergah yaratabilirsin. Plastik sanatlarla çok ilgileniyorsan her bir etkinliğin başka bir galeri veya kültür merkezinde geçtiği özgün bir seyahat planı yaratabilirsin. Tamamen farklı konu ve alanlarda birçok seyahat planı oluşturabilirsin.

Bir seyahat tasarımcısı olmak için öncelikle ne yapmam gerekiyor?

Bütün yapman gereken HeyTripster’ın seyahat tasarım platformu, Designers Hub’a üye olman. Lütfen kayıt formunda bütün sorulara cevap vermeye dikkat et. Bu sayede diğer seyahat tasarımcıları ve gezginler seni daha iyi tanıyabilir ve seyahat planların satın almaya daha yatkın hale gelebilir.

Designers Hub’da seyahat planı nasıl tasarlanıyor?

HeyTripster olarak, profesyonel turist rehberi ekip üyelerimizin çalışmalarıyla oluşturulmuş, dijitalleştirilmiş bir seyahat plan formatımız var. Bu yeni dijital formatı daha iyi anlamak için hem webinarlarımıza katılabilir hem de sadece taslak plan sayfasındaki yönergeleri takip edebilirsin. Ayrıca HeyTripster ekibine Designers Hub’da bulunan sohbet butonuyla her zaman ulaşabilirsin. Seyahat planı tasarlarken sana yardımcı olması için hazırladığımız kılavuzları Designers Hub’da plan tasarlama sürecine eklediğimiz mavi renkli yönlendirmelerde bulabilirsin.

Planımı hangi dilde yazmalıyım?

Planını kendi ana dilinde yazabilirsin. HeyTripster’ın profesyonel ekibi, planını hedef kitlesine uygun dile çevirip yayına alabilir. Dikkat etmen gereken tek konu, planı tasarlarken kime hitap etmesini istiyorsan ona uygun şekilde tasarlamak. Senden gelen yaratıcı içeriği HeyTripster ekibinin en iyi şekilde doğru kitleye hazırlayacağına emin olabilirsin.

Planımı satın alan gezginle buluşuyor muyum?

HeyTripster seyahat planı eşliksiz seyahat etmeyi tercih eden gezginler için kendine yeten bir güzergah planı olarak tasarlandı. Seyahat tasarımcısı olmak için başvurduğunda, gezginle buluşmama şartını kabul edersin. Profesyonel ve kokartlı bir rehbersen, rehber eşliğinde uygulanan seyahat planları oluşturmadan önce detaylı bilgileri bizden alabilirsin.

Bir seyahat planıyla ne kadar kazanabilirim?

Designers Hub’a girerek oluşturduğun planın hedef kitlesine uygun şekilde TR veya EN dilinde bazen de her iki dilde yayına alınıyor. Satılan her plandan satış bedelinin %30’u kadar hak kazanırsın. Bu oran kampanya dönemlerinde %50’ye kadar çıkabilir.

Seyahat planım satışa çıktıktan sonra yapmam gereken bir şey kalıyor mu?

Evet, seyahat planını aylık olarak güncellemeni bekliyoruz. Plandaki bir etkinlikte veya restoranda herhangi bir değişiklik meydana gelmiş olabilir. HeyTripster seyahat planını, internetten edinilen yığınla bilgiden ayıran en önemli özelliği güncel olması. Aylık olarak planını güncellemeni sana hatırlatacağız. Hepsi bu. Aylık olarak güncellenmeyen seyahat planları satılamıyor.

Şehrimi daha yeşil yapmaya nasıl bir katkım oluyor?

Her gün milyonlarca insan, dünyanın farklı kısımlarına seyahat ediyor. Bunun birçok iyi yanı varken kötü yanları da var. En önemli olumsuz etkilerinden birisi de kirlilik. Bu sorun karşısında HeyTripster olarak bir duruş belirledik. Her satın alınan seyahat planı için o planın geçtiği şehirde bir ağaç dikiyoruz. Ne kadar plan satılırsa o kadar ağaç dikiyoruz. Hedefimiz 2 senede 100.000 ağaç dikmek.

Para kazanmaya hemen başlamak ister misin?