Şehrinizde keyif alarak yaşadığınız günleri paylaşarak para kazanın.


Ne kadar kazanabileceğinizi öğrenin
HEMEN BAŞLA

Seyahat tasarımcılığı nedir?

Şehrinizi, sevdiklerinizi, deneyimlerinizi gezginlerin de tecrübe etmesini istediğiniz ayrıntılarla paylaşın. Gününüzü tüm inceliği ile şehrinizin konuklarına aktarmak için sizin gözünüzden fark yaratan detaylarla neyi sevdiğinizi anlatın.

Seyahat tasarımcısı olarak yeni kapılar açabilirsin

Şehri yaşayan sensin. Gezginler de senin gibi yaşamak için tavsiyelerini bekliyor.

Seyahat tasarımcılarımız sanat tarihi hocalarından bilgisayar mühendislerine, DJ’lerden şeflere kadar sokakta her gün gördüğün, gezmeyi, yemeyi, yaşamayı bilen kişilerden oluşuyor. Mutlaka uzmanlık alanı seyahatle ilgili bir meslek sahibi olman gerekmez, şehrine turist olarak gelen arkadaşlarına plan yapan, telefonu bu konuda hep çalan biriysen ya da paylaşmaktan keyif alacağın günler varsa heyecanla seni bekliyoruz!

 

Şehir senin, nasıl yaşanır en iyi sen biliyorsun. Seyahat tasarımcısı olarak kendi şehrini nasıl yaşadığını, en keyifli günlerini anlatmanı istiyoruz. Böylece şehri ziyarete gelen herkes senin aldığın gibi keyif alabilsin, özgün günler geçirebilsin.

Şehrini yaşayış şeklini paylaş

 

Gezginler, herhangi bir şehir rehberi kitapçığında bulacakları klişe noktalar ve mekanlardan daha fazlasına ihtiyaç duyuyor, herhangi bir yerde kolayca bulamayacakları deneyimlerle şehri yaşamak istiyorlar. Otantik yaşam tarzını, sizin şehrinizde sizin yaşam tarzınızı deneyimlemek istiyorlar. Sıradan bir geziyi senelerce hafızalarda kalan bir tatile çeviren de bu deneyimlerdir.

Sevdiğin şeyleri yaparak para kazan

 

İnsanların sokak sanatını veya yeni lezzetleri keşfetmesini sağla, yaşam tarzını kazanca çevir. Tanıdığın insanlar, gittiğin yerler, tercih ettiğin restoranlar, yerel gelenekler, turistlerin her zaman geçtiği yol üzerinde olmayan o arka sokaktaki en muhteşem yemekleri yapan mezeci hakkında hikayeler anlat. Çalışıyormuş gibi hissetmeden, gezginleri sevdiğin aktivitelere yönlendirerek para kazan.

Şehrine 100.000 ağaç dikmemize yardım et

 

Sadece turistlerin otantik bir deneyim yaşamasına katkı sağlamaktan fazlasını yap. Aynı zamanda şehrinin nefes almasına yardım et. Gezginlerin tercih ettiği her plan için İstanbul’un merkezine bir ağaç dikilecek. Tripster’ı açtığımız her şehir için hedefimiz 100.000 ağaç!

Şehri yaşamaktan keyif alan insanlardan oluşan topluluğa siz de katılın.

Seyahat tasarımcılarımız sanat tarihi hocalarından bilgisayar mühendislerine, DJ’lerden şeflere kadar sokakta her gün gördüğün, gezmeyi, yemeyi, yaşamayı bilen kişilerden oluşuyor. Mutlaka havalı bir meslek sahibi olman gerekmez, paylaşmaktan keyif alacağın günler varsa seni de bekliyoruz.

ELEN GÜNDÜZ

İstanbul her gün beni şaşırtan yaşayan bir şehir. Ben de bu şehrin en sıkı takipçilerindenim. En güncel bilgilerimi gezginlere aktararak şehrimi ağaçlandırıyorum. Ayrıca yapmayı sevdiğim şey şimdi ek işim oldu!

SERRA CENGİZ

Zaten gittiğim ve sevdiğim mekanları kullanıp, benden başkasında olmayan ipuçlarını da katarak İstanbul’u tanıtmak huzurlu hissetmemi sağlıyor. Benim vasıtamla ağaç dikildiğini bilmek de beni gururlandırıyor.

Süreç nasıl ilerliyor?

Seyahat tasarımcısı olmak aşağıdaki 3 adımdan oluşuyor.

1. Başvur

Plan satın alan gezginlerin, bu günlerini en iyi ve hatasız şekilde geçirmeleri birinci önceliğimiz. En iyi planı nasıl yapabileceğini bir video konferans üzerinden seninle paylaşıyoruz, kalite standartlarımızı anlatıyoruz.

2. Gününü tasarla

Sana göndereceğimiz link üzerinden favori tecrübelerini, en sevdiğin günleri oluşturmaya başlayabilirsin. En iyi planı ortaya çıkartabilmen için sürecin her adımında sana destek olarak geri bildirimlerde bulunacağız.

3. Destek ver

Planını satın alan gezginlere mesajlaşma uygulamamızdan destek vermeni, planın hakkındaki tüm sorularını yanıtlayarak en iyi günü geçirmelerini sağlamanı bekliyoruz. Planını belli aralıklarla güncellemek de buna dahil.

İSTANBUL senin için dev potansiyele sahip

0
90
MİLYON

Son 10 yılda Istanbul’a gelen turist sayısı

0
12
MİLYON

Son 12 ayda Istanbul’u ziyaret eden tekil kişi.

0
250
BİN

Önümüzdeki hafta ve her hafta Istanbul’a yeni gelen kişi sayısı

En çok turist alan 10 Avrupa şehri

Londra (19.842.800)
Paris (15.834.200)
İstanbul (10.730.300)
Roma (9.531.600)
Antalya (9.482.400)
Prag (8.806.700)
Amsterdam (7.848.000)
Barselona (6.530.100)
Milan (6.347.900)
Viyana (6.067.100)

İstanbul’a turist gönderen ülkeler

Ne zaman ihtiyacınız olursa yanınızdayız

Seyahat tasarımcılığı hakkında bilmek isteğiniz her şeyi paylaşıyor, anlatıyoruz.

Seyahatinizi tasarlarken kime hitap ediyorsunuz, bunu en iyi nasıl anlatırsınız, daha çok gezgine ulaşmanız için gereken püf noktaları hakkında destek veriyoruz. Bunu yaparken de tüm bilgilerinizi ve planlarınızı koruyor, kimseyle paylaşmıyoruz. Sizin en kaliteli ve keyifli günlerinizi rahatlıkla paylaşmanız için gereken tüm özeni gösteriyoruz.

  • Tüm seyahat tasarımcıları ile gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz.
  • Gezginler ile hassas verilerinizin hiç birini paylaşmıyoruz.
  • Planınızı alan gezginler ile bizim gözetimimizde mesajlaşmanızı sağlıyoruz.
  • Her ihtiyacınızda ulaşabileceğiniz destek ekibimiz ile yanınızdayız.

Arkadaşını davet et

Seyahat tasarımcısı olacak doğru kişiyi tanıyorsan
ayda €250 kazanmasını sağlayabilirsin.
Onlara Tripster’dan bahset!

Arkadaşını Davet Et

Sıkça Sorulan Sorular

Ne yapmam gerek

Eğer yaşadığınız yere olan sevginizi paylaşmak istiyorsanız, seyahat tasarımcıları topluluğumuza katılın. Kayıt olmak basit ve ücretsiz. Onaylandıktan sonra, en iyi bildiğiniz yere otantik bir yolculuk yapmak isteyen gezginler için tam günlük planlar yüklemeniz istenecektir. Gezginlerimiz, yaşadığınız şehri mükemmel bir güne dönüştürecek olan karmaşık ayrıntıları ve ziyaret edilecek eşsiz yerleri bilmek istiyor. Günlerini nasıl en iyi şekilde geçirebileceklerini herkesten daha iyi biliyorsunuz.

Bu planları oluştururken herhangi bir yardım alabilir miyim?

Kesinlikle! Bilgisayar erbabı olmanıza gerek yok. Bizim ilgilendiğimiz şey, sizin uzman olduğunuz lokal bilgileriniz. Takıldığınız yer olursa destek ekibimiz bir plan oluşturmanıza yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Gönderilen her plan, seyahat tasarımcısına verilen geri bildirimlerle değerlendirilir, bu nedenle ne kadar fazla plan gönderirseniz, zamanla o kadar iyi olursunuz ve daha fazla para kazanırsınız.

Ne kadar kazanacağım / kazanabilirim?

Kazanabileceğinizin bir üst sınırı yok. Bir satıştan edineceğiniz gelir, gezginlerin verdikleri puanları da temel alarak, potansiyel olarak %35’e kadar çıkabilir.

Daha fazla kazanmak için yapabileceğim bir şey var mı?

Kesinlikle var! Seyahat tasarımlarınızı güncel tuttuğunuzdan emin olun. Yerel yemekler sunan yeni bir restoran açılırsa, planınıza eklendiğinden emin olun. Aynı durum, yeni turistik yerler, yerel müzeler ya da sanat galerileri için de geçerlidir. İnsanların görmek veya yapmak isteyecekleri bir şeyse, planınıza eklenebilir. Ayrıca, gezginlerinizle iyi bir ilişki kurarak, aranızı iyi tutarak da derecelendirmelerinizi yüksek tutabilirsiniz. Büyük Şampiyonlar Ligi maçı ya da konser gibi bir defalık bir etkinlik varsa, plana dahil edin. Mutlu gezginler, yüksek puanlar ve daha fazla kazanç demektir. Ve unutmayın, her yıl şehrinize milyonlarca gezgin geliyor 😉

Bir çok plan tasarlayabilir miyim?

İstediğiniz kadar plan tasarlayabilirsiniz ancak hepsinin mükemmel olması gerekir. Satın alınan planların günlerini unutulmaz kılacaklarına dair gezginlere sözümüz var. Bu nedenle düşük puanlamalar, planınızı gözden geçirme nedeniyle askıya almamıza neden olabilir. Ama farklı gezginler farklı şeyler isterler, bu yüzden şehrinizde birden fazla harika gün tasarlayabilirseniz, devam edin ve istediğiniz kadar yaratın!

Para kazanmanın yanı sıra, seyahat tasarımcısı olmanın amacı nedir?

Her yıl milyonlarca insan, dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor, bunun birçok iyi yanı var ancak biraz da kötü yanı yok değil. Seyahat etmenin kötü yanlarından biri de kirlilik. Bu konu üzerinde duruyoruz, bu yüzden satın alınmış her plan için şehrin merkezine bir ağaç dikiyoruz. Daha fazla satın alınan plan, daha fazla ağaç. Amacımız 2 yılda 100.000 ağaç dikmek. Ama bunu yapmak için yardımınıza ihtiyacımız var. Büyüdükçe, etik turizm ve eşitsizlik gibi diğer sorunları da ele alacağız.

Para kazanmaya hemen başlamak ister misiniz?